Vlna Merino

 

 

Jedinečné vlastnosti vlny Merino

 

Merino vlnu, která se přirozeně vyvíjela tisíce let, jsme pro naše ponožky zvolili, protože je odolná, teplá a neuvěřitelně všestranná. Není to vlna, na kterou jste alergičtí, je to druh vlny, kterou nosíte. Vlna Merino je měkká a pohodlná.

 

 

  

 

logo vlhkosti logo termoregulace logo zápachuodolné

Odvádí vlhkost

Termoreguluje

Odolává zápachu

Jak se vaše tělo zahřívá, vlna Merino absorbuje vlhkost, než se na vaší pokožce promění v pot, odvádí jí od těla, takže vás zanechá v suchu. V opačném případě je vnější vlhkost zachycena dříve, než se dotkne vaší pokožky. Zatímco bavlna je jako houba.
Vlněné vlákno má přirozené zvlnění, které poskytuje izolační kapsy – drží a uvolňuje teplo v závislosti na tom, co tělo dělá. Představte si to jako termo hrnek, který udržuje chlad nebo teplo. Syntetika může tyto vlastnosti napodobovat, ale nikdy je plně nenahradí.
Odolnost vůči zápachu je u vlny Merino jedinečná. Chemická struktura zastavuje pot a hromadění bakterií. Tak se zhluboka nadechněte. Přirozeně odpuzuje zápach a tak je můžete nosit i několik dní.

 

 

V našich ponožkách používáme pouze tři ingredience

Vlna Merino, Nylon a Lycra® jsou jediné příze, které pleteme do našich ponožek. Ponožka z čisté Merino vlny by neměla elasticitu, aby se udržela fit, a nylon posiluje zóny opotřebení. Obsah je jednoduchý, ale díky tomu, jak to děláme, pleteme ponožku s delší životností.

 

O vlně, nebo alespoň o vlně Merino, existuje více než několik mylných představ. 

SS21-BrandContentPages-MerinoWool-CommonMisconceptions-TooItchy-Icon-GrayBKRND_540x SS21-BrandContentPages-MerinoWool-CommonMisconceptions-TooBulky-Icon-GrayBKRND_540x SS21-BrandContentPages-MerinoWool-CommonMisconceptions-TooHot-Icon-GrayBKRND_540x
Nekouše Není objemná Není jen na zimu
Správně, některá vlna je drsná na dotek, ale Merino je hedvábně hladké. Pod mikroskopem má vlákno delší, šupinovitý vzhled pro jemný a hladký pocit. Naše běžecké a ležérní ponožky jsou například neuvěřitelně tenké. Příze z Merino vlny není žádný silný pramen, který byste našli v háčkovaném svetru. Spíše byste ji nazvali vláknem. Termoregulační vlastnosti vlny Merino vás překvapí. Naše těžké ponožky obsahují nejvíce Merino vlny a i tak mohou být v horkém dni docela příjemné.

 

 

Zdroje

 Zatímco se ponožky Darn Tough pletou ve Vermontu, materiály pocházejí z celého světa – vlna Merino především z Nového Zélandu. Z jakéhokoli důvodu (díky podmínkám prostředí) jsou ovce na Novém Zélandu stále nejlepší. Nejsou však jediné a naše taktické ponožky jsou v souladu s dodatkem Berry, což znamená, že pocházejí výhradně z USA.

 

 

" Ovce běhají po horách ve vlně už tisíce let. 

 

Ric Cabot

President & CEO

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení