Vlna merino

 

 

Merino vlna, brutálně funkční materiál 

Výběr materiálu jsme důkladně rozmýšleli. Chtěli jsme vlnu, která bude v létě chladit a v zimě hřát, a to i když bude mokrá. Materiál, který je odolný a zároveň jemný na dotek. Hypoalergenní vlnu, kterou mohou nosit malé děti i nároční sportovci. Zní to, že jsme si vysnili nemožné. Ale merino vlna zvládne tohle všechno a ještě víc.

 

 

  

 

logo vlhkosti logo termoregulace logo zápachuodolné

Odvádí vlhkost

Udržuje teplotu

Odolává zápachu

S potem si nedělejte starosti. Merino vlna odvádí pot, takže zůstáváte v suchu a teple. Funguje podobně jako funkční materiály sportovních triček. Zároveň je příjemná na dotek.
Merino vlna funguje podobně jako termohrnek. Udrží vás v teple nebo v chladu, podle toho co zrovna potřebujete. Slouží k tomu izolační kapsy, které vznikají díky zvlnění vlákna.
Nebojte se, že vám budou cítit nohy. Vlna pot vstřebává a předchází tvorbě a hromadění bakterií, které vytvářejí zápach. Ponožky můžete nosit opakovaně. Stačí je vyvětrat.

 

 

Recept na odolnou ponožku

Naše ponožky pleteme ze 3 vláken. Materiál je složen z merino vlny, nylonu a Lycry®. Merino vlna hřeje, lycra dodává pružnost a nylon předchází opotřebení.

 

Mýty o merino vlně

SS21-BrandContentPages-MerinoWool-CommonMisconceptions-TooItchy-Icon-GrayBKRND_540x SS21-BrandContentPages-MerinoWool-CommonMisconceptions-TooBulky-Icon-GrayBKRND_540x SS21-BrandContentPages-MerinoWool-CommonMisconceptions-TooHot-Icon-GrayBKRND_540x
Nekouše a neškrábe Nepřidává na objemu Není jen na zimu

Zapomeňte na váš kousající vlněný svetr. Merino vlna je na dotek hedvábně jemná. 

Ne každá vlna je tlustá. Důkazem jsou naše tenké ponožky, které váží jen pár gramů.

Vlnu oceníte v létě stejně jako v zimě. Udrží vás v příjemném chladu a pohltí pot.

 

 

Odkud pochází materiál?

Než se z vlny stane ponožka, potřebujeme prvně najít správné ovce. Proto je hledáme po celém světě. Většinu vlny získáváme z Nového Zélandu. Myslíme, že ovcím prospívají ty krásné výhledy! Samotné ponožky pleteme ve Vermontu v USA.

 

 

" Ovce běhají po horách ve vlně už tisíce let. 

 

Ric Cabot

President & CEO